Hotel Hugo kibicuje ZAKSIE

 Trasy rowerowe


 rowery

 Z Hugo przez Sławięcice i nie tylko


 

Januszkowice- Sławięcice- Kędzierzyn Koźle 32,08 km

Z Januszkowic jedziemy asfaltem do K-Koźla przez Krasową, Raszową, Łąki Kozielskie. W dzielnicy Cisowej kierujemy się prosto, na Miejsce Kłodnicę i Sławięcice. Stamtąd w kierunku centrum. Przy wyjeździe skręcamy w lewo, zjeżdżając na drogę w kierunku Starej Kuźni. Jadąc tamtędy mijamy z lewej strony pozostałości po obozie zagłady – filii obozu w Auschwitz. Dalej, po przejechaniu przejazdu kolejowego skręcamy w prawo . Jedziemy nią do końca, gdzie skręcamy w lewo na tzw. „Trakt Królewski”, który doprowadza nas do osiedla Azoty. Stamtąd w prawo i po 3 km dojeżdżamy do centrum miasta. Trasa częściowo prowadzi drogami terenowymi. Ogólnie dość ciekawa i łatwa.

 


 

 Wokół Góry św. Anny 52,43 km

Wycieczka rozpoczyna się we wsi Januszkowice. Ulicą Kościelną kierujemy się do Leśnicy, mijając po drodze wieś Krasowa. Z Leśnicy nadal asfaltem w kierunku Strzelec Opolskich. Mijamy wsie Poręba i Dolna. Droga nie należy do szczególnie ruchliwych, wobec czego w tygodniu również można spokojnie nią jechać. Od Leśnicy do końca Poręby trasa wiedzie pod górę. Po minięciu Dolnej skręcamy w lewo, w drogę asfaltową prowadzącą do Rożniątowa. Po przejechaniu kilku kilometrów asfalt z całkiem dobrego staje się mocno popękany i podziurawiony. Na szczęście nie jest to długi odcinek. Wyjeżdżając z Rożniątowa dojeżdżamy do drogi głównej i skręcany w lewo. Mijamy Kalinów, następnie Kalinowice i kierujemy się za znakami w kierunku Zdzieszowic, dojeżdżając do wsi Wysoka – droga na tym odcinku prowadzi pod górę. W centrum wsi skręcamy w prawo jadąc do Ligoty Górnej, gdzie ponownie wjeżdżamy na główną trasę, skręcamy w lewo i jedziemy prosto do Gogolina. Stamtąd jedziemy w kierunku Zdzieszowic, mijając wsie; Obrowiec, w którym skręcamy w lewo, a następnie Krępna i Rozwadza. Mijamy Zdzieszowice i dojeżdżamy do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

 


 

Ujazd- Zimna Wódka- Zalesie Śląskie 26,12 km

Trasę zaczynamy na krajowej 40 i kierujemy się  na Ujazd. W Ujeździe koło Urzędu Gminy skręcamy w lewo kierując się na Stary Ujazd. Nawierzchnia asfaltowa dość dziurawa, ale na rowery turystyczne jeszcze nie najgorsza. Mijamy malowniczy Stary Ujazd i kierunek (tu uwaga, żeby nie przegapić) miejscowość Zimna Wódka i kierujemy się na Olszową. Za Olszowa przejeżdżamy drogę 426 i prosto na Czarnocin. Tu będzie troszkę z górki i pod górkę. Z Czarnocina do Zalesia prowadzi pod dość dużą górę – ok 2km wąską asfaltową drogą. Taka na jedno auto. Gdy już pod nią podjedziemy, pokaże się nam dość przyjemny pejzaż. Górki i doliny obsiane przez rolników uprawami. Dojeżdżamy do Zalesia, skąd kierujemy się na Ujazd. Dojeżdżamy do ronda. Dalej w prawo i jesteśmy już w Slawiecicach gdzie dajemy na STOP-ie w lewo i pomału kończymy.

 


 

Kędzierzyn Koźle – Leśnica 18,97 km

Kierujemy się Grunwaldzka na północny zachód w stronę Aleja Spokojna potem kontynuujemy wzdłuż ulicy Jana Brzechwy i skręcamy w lewo w Aleksandra Fredry. Następnie łagodnie w lewo i potem skręcamy w prawo w kierunku Kozielskiej. Jedziemy wzdłuż Kozielskiej w skręcamy w lewo jak na w Górę św. Anny

 


 

Zdzieszowice- Pławniowice 35,76 km

Trasa w całości prowadzi drogami asfaltowymi. Wyjeżdżamy ze Zdzieszowic, skąd kierujemy się do Leśnicy, a dalej do Raszowej i Łąk Kozielskich dojeżdżając to K-Koźla (dzielnica Cisowa). Stamtąd nadal tą samą trasą, która prowadzi przez pola i częściowo przez las. Co najważniejsze jest na niej małe natężenie ruchu samochodowego. Dojeżdżamy do Sławięcic, gdzie wjeżdżamy na główną drogę prowadzącą do Pyskowic. Mijamy Ujazd i po kilku kilometrach skręcamy w prawo dojeżdżając do Rudzieńca Gliwickiego. Dalej przez las dojeżdżamy do Pławniowic, od strony Pałacu.

 


 

 

Zdzieszowice- Głogówek- Krapkowice 68,04 km

Wyruszamy ze Zdzieszowic i kierujemy się na prom. Za Odrą jedziemy na Mechnicę, przecinając krajową 45. Stamtąd prosto na Walce i dalej przez Głogówek do Mochowa, gdzie skręcamy w prawo, kierując się na Smolarnię. Dojeżdżamy do Kujaw i tam dalszą drogę pokonujemy trasą prowadzącą do Krapkowic, a następnie do Zdzieszowic. Trasa w całości prowadzi po drogach asfaltowych o małym i średnim natężeniu ruchu samochodów. W większości pomiędzy polami. Nawierzchnia całkiem dobra.

  • Polski
  • English